تاريخ : يکشنبه 17 دی 1391 | 3:30 | نویسنده : حاجبی ارومیه
در جواب دوست عزیزمان آقا امید باید بگویم که :

۱ . نژاد برزیلی از نظر تنوع رنگها دارای خروسهای قشنگی میباشد .

۲ . نژاد خروس لاری ایران برخاسته و وارد شده ی نژاد پرتغالی و اسپانیولی میباشد که بعد ها به مرور زمان دستخوش تحول و در آمیختگی با نژادهای ترک و هندی و افغانی و ...شده است .

۳ . نژاد اصیل بیشتر با کشورهای منطقه ی هند و ترکیه ( به لحاظ شاهراه اروپا بودن ترکیه ) شناخته شده  . اما الان دیگه نمیشه گفت مثلا نژاد خاص ترک ، چون در آفریقا هم میتوان نژاد های متفاوت رو پیدا کرد البته با درجه ی خلوص کمتر !

۴ . نژاد سندی رو بیشتر در منطقه ی شبه قاره ی هند داریم البته ما در کل به این نژاد میگیم هندی .

۵ .   لالکی یا  گوشواره 

۶ . اصلا به این حرفها نمیشه اطمینان کرد مگه اینکه شناخت کافی روی صداقت گوینده ی مطلب داشته باشیم و در کل باید بگم که قدیمیا خوب گفتند که : شنیدن کی بود مانند دیدن ؟!

امید عزیز ! باید بگم هر حیوون مسابقه  علی الخصوص یک خروس خوب باید: ۱ - دارای شرایط و سابقه ی نژادی خوب از طرف پدر و مادر باشه ۲ - شرایط نگهداری و تغذیه و شانس هم خیلی مهمه .

در کل همه ی شناختهای ما از این دنیا و موجودات و اصل و بدل و تشخیص سره از ناسره و طلا از مس ، نسبی میباشد و یقینی اطمینان بخش نیست .

نژاد مرغ  ترلان من خیلی عالیه .هیکلش درشته اما چون نژادش ترکه بخاطر همین مثل دیگر هم نژادهاش سری اصطلاحا شبیه مار داره / اما بذارین چیزی خدمتتون عرض کنم :

یک جفت حیوون باید دهنشون به هم بخوره و گرنه بعیده که جوجه ی خوب بدن . امکان داره مرغ ، قد کبوتر باشه اما به واسطه ی اینکه دهنش با خروس به هم تناسب داره یا اصطلاحا بهم میخوره ممکنه جوجه های ۵ دونگ به بالا بده .

جواب سوال اولتون هم در مطالب قبلی میتوانید پیدا کنید .

باز هم ازتون ممنونم

 

  • مطالب مرتبط
  • پاسخنامه